آخرین پلنگ غزه

آخرین پلنگ غزه اسم مستعار یکی از نیروهای حماس نیست که به او پلنگ بگویند، یک گربه سان واقعی با همه مشخصات و زیبایی خاص خودش است که از دو جنگ اسراییل و تحریم ۱۰ ساله جان سالم به در برده و حالا در معرض فروش قرار گرفته است.

آخرین پلنگ غزه در باغ وحش

آخرین پلنگ غزه در باغ وحش

عویدا مالک باغ وحش خان یونس در جنوب شرق باریکه غزه می گوید تنها یک پلنگ، تعدادی میمون و لاک پشت از تمام حیواناتش باقی مانده و او که دیگر از پس مخارج نگهداری بر نمی آید آنها را در معرض فروش گذاشته است.

باغ وحش خان یونس که زمانی حدود ۲۰۰ حیوان مختلف داشت، بخصوص در سال ۲۰۰۷ وقتی پلنگ مزبور را از استرالیا به آن انتقال دادند، محبوب ترین محل دیدنی غزه در میان خانواده ها و بچه های مدرسه ای بود اما دو جنگ اسراییل در سالهای ۹-۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ همراه با تحریم اقتصادی دیگر جایی برای نگهداری از حیوانات باقی نگذاشته اند. عویدا می گوید برای اسراییلی ها حیوان و انسان فرقی ندارد. تعدادی از حیوانات منجمله جفت ماده همین پلنگ ، یک شیر ، آهو ها، کروکودیل ها و چند حیوان دیگر در جریان جنگ یا کشته شدند یا از گرسنگی مردند و بقیه هم از صدای توپ و حمله هوایی آزار می دیدند و می ترسیدند. تعدادی از حیوانات هم بعد از جنگ از طریق تونل های زیرزمینی به مصر قاچاق شدند.

آخرین پلنگ غزه ۳۰ هزار دلار (حدود ۱۰۰ میلیون تومان) قیمت گذاری شده و اگر فکر می کنید روی دست صاحبش مانده سخت در اشتباهید چون او مشتری خودش را دارد: مردی به نام سعد ابوجمال عاشق این حیوان شده و قصد دارد خانه اش را بفروشد تا پلنگ مزبور را بخرد شاید به این ترتیب زندگی بهتری برای این حیوان در آینده رقم بخورد.

فرشته صادقی

جوات

جوات

اهل کاشانم.....................................................................قبله ام یک گل سرخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.