آموزش استخراج بیت کوین و کسب درآمد از بیت کوین

یه چیزی رو باید اینجا بگم که من قصد ندارم متن های کپی شده در مورد بیت کوین را اینجا تکرار کنم. من فهم خودم را از این شیوه درآمد زایی بیان می کنم و اگر در آینده چیز جدیدی گیرم بیاد قطعا این متن رو اصلاح می کنم. شما هم اگه نکته ای به نظرتون رسید همینجا کامنت بذارید.

آموزش بیت کوین و ارز دیجیتال

آموزش بیت کوین و ارز دیجیتال

بیت کوین و ارزهای دیجیتال مانند آن به تازگی مورد توجه بسیار از کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. ماجرا از این قرار است که شما کامپیوتر گوشی موبایل و یا سرور حرفه ای خود را برای ایجاد تراکنش در اختیار استخر های تراکنشی قرار می دهید تا مقداری از تراکنش ها و محاسبات و ارسال و دریافت ها توسط دستگاه شما انجام شود. به این عمل ماینینگ می گویند.

اینکه پشتوانه بیت کوین چیه و چطوری قیمت گذاری می شه از چیزای مبهمی هست که اصلا پیشنهاد نمی کنم سراغش برید. چون هرچی بیشتر در موردش تحقیق کنید کمتر نتیجه به دست میارید. اما خیالتون راحت باشه که عمل ماینینگ و استخراج بیت کوین به واسطه آن یک فعالیت کاملا حرفه ای هست و نگران سرکاری بودن یا قلابی بودن آن نباشید.

بذارید یه مثال ساده بزنم واستون. تا حالا به این فکر کردید که درآمد استارتاپ های بزرگی مثل تلگرام و ایتستاگرام و واتس اپ و … چیه؟ اینا سایت ها و اپلیکیشن ها اصلا تبلیغات ندارند پس چطوری از پس هزینه های سنگین سرور و پشتیبانی و ارتقاء بر میان؟ شاید با خودتون بگید اینا اطلاعات مردم رو می فروشن. البته من این رو نفی نمی کنم ولی قطعا برای همچین شرکت های بزرگی باید درآمد های رسمی باشه و الا برای هرکسی سوال میشه که شما از کجا پول در میارید که از پس اینهمه مخارج بر میاید؟! خب پس فروش اطلاعات جواب قانع کننده ای نیست. در واقع این شرکت ها از میزان استفاده و ترافیک جابه جایی از سرورهاشون پول در میارن. یه چرخه در استفاده از اینترنت وجود داره که ماها هم توش دخیل هستیم ولی تا حالا بهش دقت نکردیم. ما برای استفاده از اینترنت پول مدیم برای ترافیک مصرفی بها پرداخت می کنیم. ولی این پولها در نهایت کجا میره؟

در واقع شرکت هایی که اشتراک اینترنت می فروشند مثل شاتل مخابرات ایرانسل و … باید بابت ترافیکی که از سرورهای مختلف مصرف می کنند هزینه پرداخت کنند و این قانون در سراسر وب جاری است. یعنی سرورها بابت ترافیکی که ازشون دریافت میشه و اطلاعاتی که مورد استفاده کاربران قرار میگیره پول دریافت می کنند و مصرف کننده و دریافت کننده به ازاء دریافت اطلاعات به سرور میزبان اطلاعات هزینه پرداخت می کند. (البته پرداخت هزینه به سرور هنوز توی ایران رواج پیدا نکرده ولی زمزمه اجرا شدنش توی ایران شنیده میشه.

خب حالا توی بیت کوین شما باید چکار کنید؟ شما برای استخراج بیت کوین باید با کامپیوتر موبایل و هردستگاه دیگری که قابلیت پردازش و اتصال به اینترنت دارد به شبکه بلاک چین متصل شود و از سیستم شما به عنوان یک پردازشگر و سرور (کوچک) برای دریافت پردازش و ارسال اطلاعات استفاده می شود. هرچقدر قدرت پردازشگر شما بالاتر باشد سرعت دریافت بیت کوین بالاتر می رود.

چرخه ارز دیجیتال بیت کوین

چرخه ارز دیجیتال بیت کوین

آیا مفهوم بیت کوین را هنوز متوجه نشده اید؟ پس این متن رو حتما بخوانید. اگر تاکنون متوجه نشده اید بیت کوین دقیقا چیست، توضیحات ساده زیر نه تنها به شما بلکه به یک کودک پنج ساله این موضوع را کاملا تفهیم خواهد کرد.

تصور کنید در پارک روی یک نیمکت نشسته ایم. من یک سیب دارم و به شما می دهم. حالا شما یک سیب دارید و من دیگر سیب ندارم. این یک مسئله بسیار ساده است.
بیاید تا خیلی دقیق تر به موضوع نگاه کنیم. سیب من در دستان شما قرار گرفت و شما از این انتقال باخبر هستید. من نیز کنار شما و در پارک بودم و با چشمانم دیدم که سیب را گرفته اید.
ما در پارک به شخص سومی نیاز نداشتیم تا به ما کمک کند که این دادوستد را انجام بدهیم. ما به یک شخص قضاوت کننده نیاز نداریم تا با ما در آنجا بنشیند و تایید کند سیب از دست من به شما رسیده است.
سیب مال شماست و من نمی توانم سیب دیگری را به شما بدهم چون هیچ سیب دیگری ندارم و روی آن سیب دیگر کنترل و اختیاری ندارم. سیب از مالکیت من به کلی خارج شده است و حالا شما کنترل کامل را بر آن سیب دارید. شما می توانید سیب را به یکی از دوستانتان بدهید و سپس دوستتان می تواند سیب را به دوستش بدهد و به همین ترتیب.
بنابراین به این طریق است که یک مبادله فرد به فرد صورت می پذیرد. من فکر میکنم چه من به شما یک سیب بدهم یا یک موز، یک کتاب، یا یک اسکناس هزار تومانی واقعا تفاوتی نمی کند.

مفهوم بیت کوین
سیب دیجیتال

حالا بگذارید به شما بگویم که من یک سیب دیجیتال دارم و من این سیب دیجیتال را به شما میدهم.
شما چطور می فهمید آن سیب دیجیتال که پیش از این مال من بوده، تنها و فقط مال شماست؟ یک لحظه در این باره فکر کنید. داستان پیچیده شد، درسته؟ چطوری می توانید متوجه بشوید من این سیب را پیش از اینکه برای شما ارسال کرده باشم، برای شخص دیگری در قالب ایمیل ، ارسال نکرده ام.
ممکن است من چندین کپی از آن سیب دیجیتال بر روی کامپیوترم تهیه کرده باشم. آنها را در اینترنت آپلود کرده و یک میلیون نفر نیز آن را دانلود کرده باشند.
همانطور که ملاحظه می کنید این مبادلات دیجیتال دارای کمی مشکلات هستند. ارسال سیب دیجیتال شبیه ارسال سیب واقعی نیست.
برخی از دانشمندان حاذق کامپیوتر این مشکل را مشکل ارسال مجدد (duble spend) نامیده اند. اما نگران این مشکل نباشید. آنچه که نیاز است در این باره بدانید، آنها برای مدتی بر سر این مشکل سردرگم بودند و هرگز نتوانستند تاکنون این مسئله را حل کنند.
بیاید خودمان یک راه حلی برای این مشکل مطرح کنیم.

مرورگر استخراج بیت کوین

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.