ارتینگ و کنترل کیفی مخازن تحت فشار

شرکت آمایش کیفیت سلامت با بهره برداری از روش های نوین در ایجاد سلامت و ایمنی در کار اقدام به خدمات فنی مهندسی در ایجاد بستر امن برای کار و فعالیت می کند. مواردی که مورد توجه قرار می گیرد برای جلوگیری از استنشاق مواد سمی کارگران باید از ماسکهای حفاظتی استفاده نمایند و از اولین وسایل ایمنی لامپهای ایمنی معادن را می توان نام برد. هدف از اجرای مقررات ایمنی و دستورالعملهای مربوطه، امکان بوجود آمدن محیط سالم است بنحوی که کارگران بدون دغدغه خاطر و بدون ترس از خطرات صنعت بکار خود در محیط و فعالیت ادامه دهند.

اصول مهم در ایمنی کار

اصول مهم در ایمنی کار

روشهای امن سازی محیط را با استفاده از الگوهای افزایش راندمان کاری و حفظ امنیت می توان ارتقاء بخشید. برای مثال ژاپن به عنوان پیشرفته ترین کشور آسیا گام های بلندی در استفاده از فناوری و تکنولوژی داشته است. در مقابل نوآوری و نظام تفکر نتیجه گرا، رشد جهشی غرب قرار دارد. در فضای رقابتی امروز، تأخیر در بکارگیری آخرین تکنولوژی ها، مستلزم پرداخت بهایی سنگین است. همچنانکه شرکتهای ژاپنی آهسته ولی محکم حرکت می کنند.

یکی از دغدغه های اصلی دولتمردان و فعالان محیط زیست آلاینده های زیست محیطی است. که نگرانی های جدی برای محیط زیست لایه اوزون را به همراه داشته است. در همین مسیر با آمایش دقیق معضلات و مشکلات فنی در سیستم های دیزلی و مکانیکی می توان به بهترین راه حل برای رفق نقایص و رعایت قواعد و أصول پرداخت. بدین منظور شرکت سیمان فیروزکوه با استمرار سیستم مدیریت زیست محیطی تاکنون گام مثبت و موثری در خصوص بهبود مستمر فرایندها وفعالیتهای سازمان نهاده است . در این راستا به طور on line بر روی آلاینده های زیست محیطی حاصل از فعالیت های شرکت(غبار تولیدی) اندازه گیری صورت گرفته  و در صورت مغایرت با استانداردهای زیست محیطی راهکارهای کنترلی برای آنها در نظر گرفته می شود . علاوه برآن شناسایی تاثیرات متقابل فعالیتها ، تجهیزات و خدمات بر روی محیط زیست ( جنبه های زیست محیطی ) و ارزیابی آنها ، دستورالعمل های مختلف جهت کنترل این تاثیرات مد نظر قرار می گیرد.

کاهش چشمگیر صدمات جرثقیل ها به دلیل رعایت أصول ایمنی جرثقیل ها است که با استفاده از دستگاه های سنجش می توانیم نسبت به تصحیح و اعتبار بخشی به ایمنی آن ضمانت کنیم. مواردی به عنوان پیشنهاد: مدار جریان الکترومغناطیس و مقاومت عایق آن به طور مرتب بازرسی و نگهداری شود. -طراحی کلیدهای کنترل مگنت باید به گونه ای باشد که از به کار افتادن خود به خودی آنها جلوگیری شود. -زمانی که از مگنت استفاده نمی شود آن را در جای مخصوص قرار دهید. چنانچه انتهای ریل حرکت پل و واگن برای کاهش سذعت به شکل منحنی بالا آورده شده باشد، حداقل ارتفاع انحنای ریل ها  برابر بلندی محور چرخ های متحرک باشد.   ضربه گیرها باید برای حداکثر سرعت و بیشترین بار و فشار ممکن طراحی و نصب شوند.   ضربه گیرها باید روزانه قبل از شروع شیفت کاری بازرسی شوند.   از مواد مقاوم ساخته شده و به طور مناسب مهار شوند.Trolley ضربه گیرهای  و مسیر حرکت بدون مجوز و Trolley هرگونه عملیات کار گرم نظیر جوشکاری، برش کاری و سنگ زنی روی پل، خرپاها،  توصیه سازنده ممنوع است.

برق گرفتی و خطرات ناشی از کار با دستگاه های برقی از معضلات همیشگی فعالیت های عمرانی و فنی مهندسی بوده است و به همین دلیل توجه به ارتینگ از مهم ترین قواعد فعالیت است. برای توضیحات بیشتر به این موارد توجه کنید: اگر هریک از سیم های فاز و یا سیم نول به هر طریقی به بدنه دستگاه اتصال یابد و مدار الکتریکی مورد نظر دچار نشتی جریان شود؛این نشتی جریان توسط سیم ارت به زمین منتقل شده هیچ جایی از تجهیزات الکتریکی ارت نمی شد و به همین دلیل در منازل و اماکن عمومی برق گرفتگی و صدمات بسیاری به بار می آمد.مهمترین هدف اجرای سیستم ارتینگ جلوگیری از برق گرفتگی و خطرات ناشی از آن است به منظور حفاظت افراد و دستگاهها، در برابر اضافه ولتاژهای تولید شده در بدنه تجهیزات الکتریکی که باعث صدمه دیدن دستگاهها و افراد می شود، همچنین ولتاژهای بسیار زیاد و خطرناک ناشی از برخورد صاعقه با ساختمانها، باید به وسیله تجهیزاتی مستقیما در زمین خنثی شوند.

مخازن تحت فشار

مخازن تحت فشار

یکی از مهمترین بخش های فناوری های نوین و فعالیت های فنی و مهندسی ساختار کلی مخازن تحت فشار می باشد که در تبیین آن روش های ذکر شده است برای نمونه : پس از آنکه خشک شد آن را به وسیله هوا یا گاز اکسید کربن که غیر قابل احتراقند تحت فشار قرار می دهند هر جا که گچ پوسته از روی درز کنده شد، ترک وجود دارد. این آزمایش را می توان با ککه صابون هم انجام داد. کف صابون محل ترکها یا شکافهای نازک را به صورت حبابهائی نشان می دهد. گاهی مخازن را از مایعاتی نظیر آب پر می کنند. در پایان نیز دستورالعمل بازرسی مخازن تحت فشار به منظور کنترل دائمی آنها براساس استاندارد API 510 ذکر گردیده است. نتایج حاصل از آزمون آلتراسونیک Storage Vessel B به روش Phased Array حاکی از کاهش ضخامت در ساعت ۶ مخزن بوده، حداقل ضخامت را مطابق نقشه پیوست، در پوسته شماره ۵ (Shell 5) بین ۴۰-۲۶ میلیمتر نشان می­دهد. در این گزارش حداقل ضخامت کف مخزن بطور میانگین ۳۵ میلیمتر فرض شده است.

 

 

 

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.