ترامپ: آمادگی دارم در هر زمان و بدون پیش شرط با روحانی مذاکره کنم

ترامپ گفت: هیچ شرطی وجود ندارد. آنها اگر بخواهند ملاقات کنند، ما هم ملاقات می کنیم . این هم برای کشور خوب است، هم برای آنها، هم برای ما و هم برای جهان.”

او افزود:” من با همه دیدار می‌کنم. من به ملاقات رودررو اعتقاد دارم..اگر آن‌ها بخواهند با هم دیدار می‌کنیم. اما گمان نکنم آنها در حال حاضر آمده چنین کاری باشند. آنها روزهای سختی را می گذرانند. من این کار (مذاکره) را از موضع قدرت یا ضعف انجام نمی‌دهم، فکر می‌کنم ملاقات کردن کار مناسبی است.”

ترامپ درپاسخ به سوالات خبرنگاران درباره  پیش شرط‌های احتمالی آمریکا برای مذاکره با ایران گفت:” هیچ شرطی وجود ندارد. آنها اگر بخواهند ملاقات کنند، ما هم ملاقات می کنیم . این هم برای کشور خوب است، هم برای آنها، هم برای ما و هم برای جهان.”

او بار دیگر به برجام حمله کرده و این توافق را مضحک و فاقد ارزش توصیف کرد.

ترامپ در نشست خبری روز دوشنبه با نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید/ عکس: کارلوس باریا؛ رویترز

ترامپ: آمادگی دارم در هر زمان و بدون پیش شرط با روحانی مذاکره کنم/ مذاکره هم برای ما هم برای ایران و هم برای جهان خوب است

این اظهارات در حالی است که ترامپ دوشنبه هفته گذشته در صفحه توییتر خود خطاب به حسن روحانی با لحنی توهین و تهدید آمیز سخن گفته و از پیامدهای شدید اظهارات تهدید آمیز مقامات ایران علیه آمریکا، سخن گفته بود.

همچنین “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی که ماه گذشته درباره ایران داشت، ۱۲ شراط ایالات متحده را برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران برشمرده بود که از نظر بسیاری از ناظران نشانه‌ای جز بستن باب مذاکره بین دو کشور در بر نداشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.