کلاس آنلاین بیگ بلو باتن و ادوب کانکت

معایب adobe connect و مزایای کلاس آنلاین بیگ بلو باتن

اولین و بزرگترین عیب آن هزینه‌های نگهداری بالاست. Maintenance فاکتور مهمی در انتخاب و استفاده از فناوری‌ها و ابزار می باشد. خوب است بدانید که سرور‌های ویندوزی به خاطر خصوصیات سیستم عامل ویندوز معمولا منابع بیشتر از سخت افزار را درگیر می‌کنند و هزینه‌های بالاتری نیز دارند. چه بسا که اگر ویندوز سرور اصلی مورد استفاده قرار بگیرد هزینه لایسنس آن به هزینه‌های سرور اضافه می‌شود.(البته ایرانی‌ها که کرک استفاده می‌کنند). حداقل‌ رم مورد نیاز برای راه اندازی ادوب کانکت روی سرور ۱۶گیگابایت می‌باشد که برای تهیه آن مبلغ بالایی به صورت ماهیانه تحمیل می‌گردد.

ادوب کانکت یک نرم افزار پولی است که فقط نسبت به کاربرانی که لایسنس خریداری کرده باشند متعهد به پاسخگویی است. طبیعتا ایرانی‌هایی که روی ویندوز سرور کرک شده از نرم افزار ادوب کانکت کرک شده استفاده می‌کنند نباید انتظار جدیدترین بروزرسانی‌ها و پاسخگویی و پشتیبانی در لحظه را داشته باشند.

پلتفرمBigBlueButton

بیگ بلو باتن یک نرم‌افزار اوپن سورس و رایگان است که امکانات بسیار جالبی برای برگزاری کلاس‌آنلاین و وبینار در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این نرم‌افزار روی سرور لینوکسی با حداقل ۸گیگ رم و ۴هسته سی پی یو اجرا می‌شود. رابط گرافیکی بسیار جذاب. امکانات ارائه مثل تخته و قلم. امکان برقرار ارتباط صوتی و تصویری همزمان کاربران حاضر در گفتگو. امکان ذخیره سازی جلسه بر روی سرور و از همه مهمتر کمترین میزان اشغال منابع سرور.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.